Our social corner

Actualitate

Avatarul virtual G∙NUSMAS își va face debutul la IFA 2022

București, România – 30 august 2022 – Samsung Electronics are un nou angajat, venit de pe o planetă îndepărtată și diferită de a noastră. O serie de evenimente misterioase au făcut ca această creatură stranie să devină inginer de top secret care ajută Samsung să dezvolte tehnologii inovatoare, în beneficiul utilizatorilor. Extraterestrul, cunoscut sub numele de G·NUSMAS, este de fapt noul avatar virtual pe care îl va lansa în curând Samsung.

G∙NUSMAS își va face debutul oficial în cadrul evenimentului IFA 2022, de la Berlin (2-6 septembrie), iar povestea extraterestrului va putea fi descoperită pe canalul de Youtube sau Facebook al Samsung, dar și pe samsung.com, începând cu 2 septembrie. Utilizatorii care își doresc să comunice cu G∙NUSMAS, o pot face prin intermediul social media, metaverse sau prin alte canale digitale.

Ideea pentru G-NUSMAS, extraterestrul mic, albastru, cu ochi mari și mărgelați, a pornit de la o glumă pe care oamenii o fac ori de câte ori Samsung lansează un nou produs unic – aceea că Samsung și-ar fi angajat cel mai probabil o ființă extraterestră pentru a-i proiecta și dezvolta tehnologiile inovatoare.

G·NUSMAS a fost creat pentru a se conecta cu generațiile mai tinere, în special cu consumatorii Millennials și cei din Generația Z. “Am împrumutat o idee din meme-urile de pe Internet –dovadă a interesului crescut al clienților față de Samsung Electronics– și am creat un avatar prietenos. Ne propunem să lăsăm acest extraterestru-geniu să arate publicului diferite fețe ale Samsung, în speranța că oamenii se vor familiariza și mai mult cu brandul nostru”, a declarat YH Lee, Chief Marketing Officer și Head of global Marketing la Samsung Electronics.

Numele extraterestrului, ,,G∙NUSMAS”, este „Samsung” scris invers. G·NUSMAS vine de pe planeta Nowus-129, aflată la 100 milioane de ani-lumină distanță de Pământ, care este, de asemenea, o referință la adresa sediului companiei, 129 Suwon din Coreea de Sud, scrisă invers. Samsung va lansa o serie de videoclipuri scurte care detaliază povestea din spatele G·NUSMAS, începând cu nașterea și sosirea accidentală pe Pământ. Clipurile vor surprinde călătoria micului extraterestru, cum lucrează ca inginer, cum se joacă și alte experiențe de la sediul Samsung. Oamenii vor putea descoperi astfel personalitatea veselă a lui G·NUSMAS, cum cântă, dansează și interacționează cu o varietate de dispozitive Samsung – de la sărituri pe un monitor, la dans pe ecranul unui smartphone.

Despre Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. inspiră oamenii și creează viitorul prin tehnologii și idei. Compania redefinește lumea televizoarelor, pe cea a smartphone-urilor, a dispozitivelor wearables, a tabletelor, a electrocasnicelor digitale, a sistemelor de rețea și memorie și a ecranelor profesionale. Pentru cele mai noi informații, vizitați Samsung Newsroom la http://news.samsung.com.

639681258 1362758379223983 8151712348527397816 n
SportAcum 2 luni

Tbilisi: Alexandra Adoch, vicecampioană europeană la floretă feminin cadeți

894456 O9IY1E0
BusinessAcum 2 luni

România în 2026: un an al „exit-urilor”? Ce investitori pleacă de la noi și de ce

spada stefan popa
SportAcum 2 luni

Bronz pentru Ștefan Popa la Cupa Mondială de spadă pentru juniori din Serbia

aphantasia
HealthAcum 2 luni

Aphantasia – atunci când mintea nu vede imagini

prins intre doua lumi
Ghiduri de performanță pentru adolescențiAcum 2 luni

Prins între două lumi: adolescent normal sau sportiv de performanță?

2150930040
Ghiduri de performanță pentru adolescențiAcum 5 luni

Când mintea devine terenul tău de joc – despre manifestare și puterea intenției

mentalul sportiv
Ghiduri de performanță pentru adolescențiAcum 6 luni

Cum îți rescrii creierul când te oprești din văicăreală – lecție despre mentalul sportiv

9490
Ghiduri de performanță pentru adolescențiAcum 7 luni

Cum să gestionezi gândurile negative în sport: ghid pentru adolescenți și părinți

tplink
TechAcum 7 luni

TP-Link aduce la IFA 2025 tehnologii Wi-Fi 7 și soluții smart home pentru locuințe conectate

MOTOROLA RAZR SWAROVSKI TABLETOP
TechAcum 7 luni

Motorola aduce în România Briliant Collection, în parteneriat cu Swarovski

Denisa Cramba
TVAcum 7 luni

Vocea României revine spectaculos: sezonul 13 a debutat ca lider absolut de audiență

„Dupa ei potopul Romania te iubesc
ActualitateAcum 7 luni

400 de milioane de euro pierduți pentru prevenirea inundațiilor: noul sezon „România, te iubesc!” dezvăluie detalii alarmante

Matei Ioachimescu
ConcerteAcum 7 luni

Bucureștiul se transformă în capitala muzicii: Piața Festivalului George Enescu revine în septembrie 2025

FOTO 2 Vodafone x UEFA
SportAcum 7 luni

Vodafone devine partener oficial UEFA pentru fotbalul feminin și masculin

Joanna Lumleys Danube RO 1
TVAcum 7 luni

BBC Studios și Digi România reînnoiesc parteneriatul pentru documentare și seriale de top

Facebook

Avertizari meteo